Rota Müzik'de Cajon Kursu

Rota Müzik'de Cajon Kursu

Sandık ya da çekmece olarak da adlandırılan, vurmalı çalgılar ailesine ait bir enstrümandır. Flamenko müziğinde sıkça kullanılır. Tahta bir kutuya benzeyen cajon üzerine oturularak çalınır.

  240 TL    Detaylar
Rota Müzik'te Armoni Kursu

Rota Müzik'te Armoni Kursu

Müzikal anlamı ise akorların kurulumunu, akor yürüyüşlerini, akorlar arasındaki ilişkileri bir takım kural ve ilkeler çerçevesinde birbirine bağlamasını anlatan kuramdır. Aynı anda seslendirilen notalarla ilgilendiği için, armoni nin müziği “dikey” olarak ele aldığı, bu anlamda müziğin “yatay” unsuru olan melodik yapıdan farklılık gösterdiği söylenebilir. Armoni öğrenmek için kısının, geleneksel armoninin temel kaynakları olan tonalite, gam, aralık ve akor gibi temel bilgileri öğrenmesi gerekir.

  240 TL    Detaylar
Rota Müzik'te Bağlama Kursu

Rota Müzik'te Bağlama Kursu

Bağlama saz sınıfından bir halk çalgısıdır. Bağlamalar genelde kısa saplı veya uzun saplı olmak üzere tercih edilirler. Mızrap adı verilen eskiden kiraz kabuğundan günümüzde ise plastikten yapılma bir pena aracılığıyla çalınırlar. Bağlamayı günümüzde pek çok ünlü müzisyen, temelde halk müziğinde olmak üzere, sanat müziğinde ve diğer müzik tarzlarında kullanmaktadır. Ülkemizde gitarla birlikte en popüler enstrümanlardan birisidir.

  240 TL    Detaylar
Rota Müzik'de  Darbuka Kursu

Rota Müzik'de Darbuka Kursu

Düm ve tek seslerinin birleşiminden oluşan darbuka Balkanların en çok tercih edilen müzik aletleri arasında yer almaktadır. Deri, kasnak, lamba ve gövdeden oluşmaktadır. Sünnet, düğün ve nişan gibi özel günlerde yaygın olarak kullanılan çalgı ince ve kalın seslerin birleşimi niteliği taşır. Roman havalarının, oyun havalarının ve çiftetellinin temel müzik aletlerinden biri olan çalgının her müzik aletinde olduğu gibi çalınması kolay fakat emek isteyen bir süreci kapsamaktadır.

  240 TL    Detaylar
Rota Müzik'de Orff Kursu

Rota Müzik'de Orff Kursu

Orff eğitimi,okul öncesi ve ilköğretim çağındaki çocuklara yönelik bir eğitimdir.Bu yöntemle amaç çocukların yaratıcılığını geliştiriken,eğlenirken öğrenmesini sağlamaktır.Müzikle dans eden,hareket eden,konuşan,müziğe söz giydiren(söz yazan) kısacası müzik aracılığıyla kendini ifade eden çocuk bu esnada aslında müziğin içine yavaş yavaş girmiş ve bir takım kavramları farkında bile olmadan öğrenmeye başlamıştır.

  240 TL    Detaylar
Rota Müzik'de Kanun Kursu

Rota Müzik'de Kanun Kursu

Ortadoğu ülkelerinde ve özellikle Türkiye’de orkestraların vazgeçilmezi olan, telli çalgılar grubunda yer alan, hoş bir sese ve tını’ya sahip enstrümandır. Tarihe bakıldığında Kanun’dan daha hoş seslere sahip telli çalgılar mevcuttur. Özellikle Mısır Uygarlığı ve Sümerliler bu isimler arasında yer almaktadır. Rivayet’e göre; Ünlü bilgin Farabi’nin telli çalgılardan yola çıkarak Kanun’u ortaya çıkardığı söylenmektedir.

  240 TL    Detaylar
Rota Müzik'de  Ud Kursu

Rota Müzik'de Ud Kursu

Neo klasik türk musikisinin en önemli sazlarından biri olan ud, temel müzik eğitiminin yanı sıra türk müziğinin makamsal içeriğinin anlatıldığı nazariyat dersleriyle beraber yapılmaktadır. Temel müzik eğitimi udi olmak isteyen müzisyen adayının genel olarak sahip olmak zorunda olduğu bir temel yapıdır.

  240 TL    Detaylar
Rota Müzik'te Bateri Kursu

Rota Müzik'te Bateri Kursu

Bateri çalmanın hem mental hemde fiziki yararları bulunmaktadır. Ruhsal bir rahatlama sağlar günlük hayatın stresinden uzaklaşmanıza yardımcı olduğu bir gerçektir. Baterinin mental olarak yararları bilimsel olarak da kanıtlanmıştır. Fiziki olarak da kan dolaşımını ve kalp dolaşımını hızlandırarak kalori yakmanıza yardımcı olur.

  240 TL    Detaylar
Rota Müzik'de Viyola Kursu

Rota Müzik'de Viyola Kursu

Kemana benzer, kemandan büyük bir çalgı. Alto da denir. Viyola, keman ailesinin ses aralığı en geniş ikinci elemanıdır. C, G, D ve A notalarına ayarlı dört teli vardır. Viyola için yazılan parçalar, alto anahtarında yazılır. Zaman içinde viyolanın boyutları değişmekle beraber her zaman için kemandan büyük ve daha kalın sese ayarlanmıştır.

  240 TL    Detaylar